Fotelik samochodowy dla noworodka.

Posted By: FIFI Toys On: sobota, styczeń 13, 2018 Comment: 0 Hit: 383
Czy muszę kupić fotelik dla noworodka ??

Przed urodzeniem dziecka powinniśmy przygotować fotelik samochodowy ( nosidło ) bez względu na to, czy posiadamy samochód. 
W momencie kiedy opuszczamy szpital z naszym nowo narodzonym potomkiem musimy bezpiecznie przetransportować dziecko do domu. Najbezpieczniej zrobić to w pierwszym foteliku dziecięcym przeznaczonym dla grupy 0-13 kg.

Bądź ostrożny, jeśli chodzi o pożyczanie fotelika samochodowego i unikaj kupowania takiego, który jest używany i pochodzi z drugiej ręki. Musisz być absolutnie pewny, że fotelik nie brał udziału w żadnym wypadku lub nie jest starszy niż 5 lat.. Będziesz także potrzebował instrukcji obsługi, abyś mógł zrozumieć, jak dopasować i używać fotelika.

Większość ekspertów doradza zakup nowego egzemplarza. Wybór odpowiedniego fotelika dla wieku i wagi Twojego dziecka ma kluczowe znaczenie. Musisz także upewnić się, że jest poprawnie zainstalowany. Jeśli fotelik nie pasuje idealnie do Twojego samochodu lub trudno go zamocować, nie kupuj go. Nie każdy fotelik dziecięcy pasuje do każdego samochodu, a niektóre siedzenia działają lepiej w niektórych modelach samochodów niż w innych. 
Fotelik musi być mocno trzymany przez pas bezpieczeństwa lub punkty mocowania i mocowania Isofix z bardzo małym ruchem na boki. Foteliki samochodowe nie powinny poruszać się więcej niż kilka centymetrów w którymkolwiek kierunku, chociaż nosidełka dla niemowląt będą miały trochę więcej "luzu", nawet jeśli są prawidłowo zainstalowane.

Related by Tags

Comments

Leave your comment